Paslanmaz Yer Giderleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Paslanmaz Yer Giderleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yer giderleri, iç mekanlarda akan ve atık suları idare edebileceğiniz en önemli araçlardan biridir. Paslanmaz yer giderleri seçimi, ticari işyerlerinde güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamanın kritik bir parçası olabilir ve yer süzgeçleri aynı zamanda evlerin içindeki nem ve pisliklerle başa çıkmanın da önemli bir parçası olabilir. Yer giderleri olmadan, banyolarda, çalışma alanlarında ve ortak alanlarda durgun suyla baş etmek neredeyse imkânsız olurdu. Peki bu kadar önem teşkil eden paslanmaz yer giderlerini seçerken asıl dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bir yiyecek veya içecek işleme tesisinin tasarımı ve yerleşimi düşünülürken pek çok şey akılda tutulmalıdır. Her şey gıda ürünlerinin kalitesini etkileyebilir ve bir bütün olarak tesisin başarısında hayati bir rol oynayabilir. Tesisin hijyenini etkileyebileceğinden özellikle dikkat edilmesi gereken en kritik alanlardan biri zeminler ve drenaj sistemleridir. Doğru tipte zemin ve sıhhi hendek drenajı kurmak, bakteri üreme potansiyelini en aza indirecek ve bu da ürün kontaminasyonu endişesini azaltacaktır. Zemin için yer giderleri seçimi ise süreç sırasında genellikle hafife alınan bir adımdır. Lakin, işinizi büyütüyorsanız veya evde veya ticari binalarınızda yeni bir drenaj sistemi kuruyorsanız, yer giderlerinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekir. Drenaj ihtiyaçlarınız için ulaşabileceğiniz yer süzgeci seçenekleri hakkında iyi bir fikre sahip olmak, kurulum ve bakımın temellerini bilmek, ev veya iş yerlerinizde bulunan yer süzgeçlerini seçmenize ve bakımını yapmanıza yardımcı olabilir.

Evinize veya işinize hangi tarzda yer süzgeci takmış olursanız olun, bu gider, zeminle aynı hizada olacak ve kuru ve güvenli bir zemin yüzeyi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu amaca ulaşmak için farklı tarzlarda giderler kullanılabilir ve bunların tümü, birikintilerin gideri tıkamasını önlemek ve takılma ve düşme tehlikelerini ortadan kaldırmak için bir ızgara veya tahliye kapağı gerektirecektir.

Zemindeki drenler, suyu bir yağmur tahliye konumuna veya kanalizasyon sistemine boşaltır veya aynı zamanda bir toplama havuzuna veya hazneye de su verebilir. Yer giderleri ayrıca, atıkların drenaj sistemine atılmadan önce toplandığından emin olmak ve kanalizasyon ve atık kokularının evinize veya iş yerinize geri dönmesini önlemek için kullanılan tuzaklar da kullanacaktır.

Yer giderlerinin ve tuzaklarının dikkatli bakımı, suyun birikmesini önlemek ve işyerinizde veya evinizde bakteri bulaşması veya pislik riskini önlemek için kritik öneme sahiptir. Gündelik hayatın çoğu alanında, endüstriyel sektörde ve fabrikalar da kullanımı popülerleşen paslanmaz çelik yer giderleri ise sağladığı üstün hijyen ve dayanıklılık faktörlerinin yanı sıra doğru bir şekilde monte edildiğinde, kusursuz ve güvenli bir şekilde çalışmaya devam etmek için minimum bakıma ihtiyaç duyması ile de gider seçiminde alıcıların en büyük ihtiyaçlarına sunduğu çözümlerle de en sık tercih edilen gider ürünü haline gelmiştir.

HPM Yer giderleri ve kanalları ürünleri kanıtlanmış kalitedir. Tamamı AISI 304-316 kalite paslanmaz çelikten imalat edilen ve tesisin zeminindeki atık suyu ve pislikleri alt yapıdaki kanalizasyon sistemlerine bağlayarak atık suyun tahliye edilmesini sağlayan paslanmaz çelik yer gideri ürünlerimizi deneyimli ve uzman kadromuz ile müşterilerimiz için İstanbul Kurtköy’de bulunan son teknoloji ürünlerine sahip tesisimizde üretmekte ve sunmaktayız.