Paslanmaz Dolaplar Nerelerde Kullanılır?

Paslanmaz Dolaplar Nerelerde Kullanılır?

Paslanmaz dolaplar paslanmaz malzemeden üretilmiş, dört tarafı kapalı, içinde muhtemelen raflar yer alan depolama alanlarıdır. Bu dolapların kullanım alanları son derece geniştir ve bunda özellikle paslanmaz materyale sahip olmalarının büyük payı vardır.

Pas, nemin ve sıvının olduğu yerlerde çok büyük sorundur. Pas nedeniyle hem paslanan ürün zarar görür hem de içindeki, yanındaki ürünler zarar görür. Bu yüzden özellikle hijyen ve oksitlenmeye karşı koruma sağlayan ortamlar için en ideal seçenek paslanmaz dolaplarolmaktadır.

Paslanmaz dolaplar çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Üstelik bu dolapların kullanım alanlarını herhangi bir şekilde sınırlandırmak da mümkün değildir. Her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Çünkü diğer metal malzemelerin oksitlenip küflendiği yerlerde dahi bu dolaplar kullanılabilmektedir. En yaygın kullanım şekilleri şunlardır:

 • Kasap dolapları
 • Süt dolapları
 • Kuruyemiş dolapları
 • Endüstriyel mutfaklar
 • Reyon dolapları
 • Pastane teşhir dolapları
 • Fırın teşhir dolapları
 • Kafe teşhir dolapları
 • Soğuk hava dolapları
 • Ekmek teşhir dolapları
 • Lokanta dolapları
 • Balık dolapları.

Paslanmaz Dolapların Özellikleri

Paslanmaz dolaplar çok farklı ölçülerde ve özelliklerde imal edilebilmektedir. Ürün üzerinde özel tasarımlar ve dizaynlar yapılabilmektedir. Yerine göre mimari çalışmalar gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede her nerede, niçin kullanılacaksa ona uygun hale getirilebilmektedir.

Paslanmaz dolapların tuzlu suya dahi dayanma özellikleri vardır. Öyle ki nemi ortamlarda dahi 10 yıla kadar dayanabilirler. Nemden ve sudan uzak tutuldukları taktirde kullanım ömürleri için hiçbir kısıtlama yoktur. Firmamızın birinci sınıf işçilik ve malzeme ile ürettiği paslanmaz dolaplar ömür boyu kullanılabilirler.

Paslanmaz dolaplar üretim öncesinde ar-ge sürecine tabi tutulmaktadır. Bu aşamada üretim süreçleri tespit edilmekte ve sonrasında lazer makinelerle kesim işlemi yapılmaktadır. Sert bir materyal olduğundan kesim kalitesinin düşmemesi adına firmamız en ileri teknoloji ile kesim yapmaktadır. Pres yerine lazer kesim uygulandığından üretim aşamasında materyalin zarar görmemesi sağlanmaktadır.

Kesimden sonra paslanmaz dolaplarbüküm makinesinde bükülüp prosese aktarılmaktadır. Bu süreçte önce folyolar soyulup tik kaynağı yapılmaktadır. Bu kaynak son derece hassas işçilik gerektirmekte olup en ufak bir hata dahi malzemenin çöpe ayrılmasına neden olabilmektedir. Tik kaynağı tel ile ya da telsiz eritmeyle yapılmakta olup sonrasında asitleme ya da temizleme süreci, ardından da satina ya da polisaj sürecine tabidir.

Paslanmaz dolapların kapak tasarımları, yükseklikleri, içindeki raf düzenleri tamamen tercihe ve ihtiyaca göre yapılabilmektedir. Depolama ya da istifleme gibi amaçlarla kullanılabilmektedir. Raf sayısı, raf aralığı siparişe göre ayarlanabilmektedir.

Paslanmaz Dolap Fiyatları

Paslanmaz dolaplar fiyat olarak farklı alternatiflere sahiptir. Dolapların özelliklerine ve modellerine göre fiyatları değişmektedir. Sac kalınlığı her dolapta farklı olabilmekte, bu da fiyatları etkilemektedir. Ayrıca dolabın ölçüleri, kullanım amacı gibi etkenler de fiyatları etkilemektedir. Firmamız daima en kaliteli ve şık paslanmaz dolapları en uygun fiyatlarla kullanıma sunmaktadır.