Paslanmaz Çelik Mobilyaların Endüstriyel Alanlarda Kullanım Amacı Nedir?

Paslanmaz Çelik Mobilyaların Endüstriyel Alanlarda Kullanım Amacı Nedir?

Paslanmaz çelik adı yüksek alaşımlı çeliğin ağırlıklı olarak anti korozyon özellikleri için kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik çok farklı kalitelerde ve özelliklerde olabilmektedir. Hepsinin temel özelliği ise en az yüzde 10,5 krom içermesidir. Bu özelliği sayesinde paslanmaz çelik aşındırıcı atmosferler ya da aşındırıcı kimyasal ortamlara karşı koymayı başarmaktadır.

Paslanmaz çelik beş farklı kategoriye ayrılmıştır ve altmış farklı çeşidi bulunmaktadır. Karbon çeliğinden ve alaşımlı çelikten daha pahalıdır ve global pazarda kullanımı daha azdır. Fakat dünya piyasasında çok önemli bir yere sahiptir. Pek çok farklı alanda ve üründe kullanılan paslanmaz çelik özellikle endüstriyel alanda vazgeçilmez konumdadır ve paslanmaz çelik mobilyalar birçok yerde aranan ürünler olmaktadır. Bu da paslanmaz çelik mobilyaların endüstriyel alanlarda kullanım amacı nedir sorusunu akıllara getirmektedir.

Paslanmaz çelik mobilyaların endüstriyel alanlarda kullanım amacı öncelikle üretim materyalinin avantajlarını kullanmaktır. Paslanmaz malzeme özellikle nemli, sulu ortamlar için büyük öneme sahiptir. Nemin, suyun bulunduğu yerlerde diğer metaller üflenebilmekte, korozyona uğrayabilmekte ve bu hem mobilyaların ömrünü kısaltmakta hem de insan sağlığını, ürün sağlığını tehdit edebilmektedir. Oysa paslanmaz çelik mobilyalar paslanmadan kalabilmektedir.

Ahşap türevi mobilyalar da nemli, sulu ortamlara uygun değildir. Bu tür yerlerde ahşap mobilyalara şişebilmekte, özelliklerini ve estetiklerini kaybedebilmektedir. Oysa paslanmaz çelik mobilyalar uzun yıllar ilk günkü haliyle kalabilmekte, bu da güvenli bir kullanım sağlamaktadır.

Paslanmaz Çelik Mobilyaların Endüstriyel Alanlarda Kullanımının Artıları

Paslanmaz çelik mobilyaların endüstriyel alanlarda kullanım amacı birçok artı özelliğe sahip olmasıdır. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Kullanım ömrü: Paslanmaz çelik mobilyalar çok farklı ürünler olabilmektedir. Masalar, sandalyeler, kanepeler, yataklar, çalışma tezgahları bunların başındadır. Bütün bu ürünler paslanmaz çelik yapıları sayesinde açık alanlarda ve kapalı alanlarda kullanılabilmekte, nem, yağmur, su alması durumunda kullanım ömrünü muhafaza etmektedir. Özellikle 304 kalitede çelikten imal edilenler 20-30 yıl gibi uzun yıllar paslanma yapmadan kalabilmektedir.
  • Kullanım kolaylığı: Endüstriyel alanda mobilyaların kullanım kolaylığı önemlidir. Paslanmaz çelik mobilyalar portatif yapılarıyla katlanıp açılabilmekte, genişletilip daraltılabilmekte ve daha başka şekillerde esnetilebilmektedir. Bu da büyük bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır.
  • Estetik: Paslanmaz çelik mobilyalar aynı zamanda estetiktir. Kendine has rengi göz alıcı iken isteğe göre farklı renklere de boyanabilmekte, işletmenin ve kişinin tarzına uygun biçimde dekore edilebilmektedir.
  • Verimlilik: Paslanmaz çelik mobilyalar zorlu şartlar altında, sık taşıma durumlarında vs. dahi verimli şekilde kullanılabilmektedir.

Paslanmaz Çelik Mobilyaların Fiyatları

Paslanmaz çelik mobilyaların endüstriyel alanlarda kullanım amacı kadar fiyatları da merak edilmektedir. Paslanmaz çelik mobilyaların fiyatları çeliğin kalitesine, sac kalınlığına, mobilya türüne, mobilyanın özelliklerine, ölçülerine göre değişmektedir. Firmamız her zaman en kaliteli, şık ve kullanışlı paslanmaz çelik mobilyalara en uygun fiyatlarla sahip olmanızı sağlamaktadır.