Fabrikalar için Paslanmaz Yer Giderleri Nelerdir?

Fabrikalar için Paslanmaz Yer Giderleri Nelerdir?

Zanaatınıza ve işinize dahil edilmesi gereken unsurlar yalnızca sizin kontrol ettiğiniz unsurlardır - malzemeleriniz, ekipmanınız ve kendi süreç planlamanız. Sorun şu ki, fabrika sahibi üreticiler bu üç şeyi dikkatlice düşünürken, sıhhi tesisat altyapı kararlarını genellikle maddi kaygılarla veriyorlar. Peki günümüzde fabrikalar için bilinenden çok daha büyük avantajlar sağlayan paslanmaz yer giderleri nelerdir?

Tesisatçılar endüstriyel uygulamalar için bir yer gideri seçtiğinde, genellikle dökme demirden yapılmış ürünleri tercih edeceklerdir. Bu nispeten iyi bir seçim gibi gözükebilir çünkü dökme demir, üzerine atabileceğiniz hemen hemen her şeye nesiller boyu dayanabilir. Lakin günümüz gelişen teknoloji şartları ve değişen ihtiyaçlar dahilinde bütün fabrikalar adına gerçekten en doğru seçim midir? Eskiden belki. Sektöre göre değişkenlik gösteren birçok faktör olabildiği gibi paslanmaz yer giderleri artık birçok alan için aslında en sağlıklı tercihlerden biri haline gelmiştir. Özellikle yüksek hijyen şartları altında gerçekleşmesi gereken üretim süreçleri adına paslanmaz yer gideri seçimi bir fabrika için en kritik faktörlerden biri olabilecekse de nispeten biraz daha yüksek fiyatlara sahip olması üreticileri düşündürebilmektedir.

Paslanmaz çelik bir zemin gideri, üzerinde yuvarlanan ağır ekipmanlara dayanabilir ve içinden akan kostiklerin üstesinden gelebilir. Hassas çalışma şartları altında çalışan bir fabrika da bir ürün yaparken isteyeceğiniz son şey, çevrenize kötü niyetli bakterileri sokmaktır. İstediğiniz yoğun kullanıma dayanabilen ve temizliği destekleyen bir süzgeç söz konusu olduğunda ise paslanmaz çelik yer giderleri düşünmeksizin güçlü bir seçim haline gelmektedir. Paslanmaz çeliğin temiz tutulması, çoğu endüstride yaygın olarak kullanılan demirden çok daha kolaydır. Yiyecek ve içecek üreticileri ürünlerinin saflığını korumalı ve gerekli düzenlemelere uymaları gerektiği için üretim alanlarında sıklıkla paslanmaz yer gideri kullanmaktadırlar. Bakterilerin yuva yapabileceği küçük köşeleri olan bir gider, kolayca aşınacak bir gider anlamına gelebilecek iken HPM paslanmaz yer gideri seçenekleri, bakterileri dışarıda tutmak için en iyisidir.

Paslanmaz çelik bir tahliye, dökme demirden daha pahalı olsa da uzun vadede karşılığını verir. Diğer malzemelere göre daha az bakım gerektirdiği ve daha uzun ömürlü olduğu için daha uygun maliyetlidir. Paslanmaz çelik ayrıca tamamen geri dönüştürülebilir ve hizmetten çıkarıldığında yüksek bir hurda değerine sahiptir. Bu kadar uzun sürüyorsa neden bu kadar önemli? Bir gün tesisinizi yenilemek isteyebilirsiniz. Paslanmaz çelik giderleriniz artık yeni planınıza uymuyorsa, atmak yerine geri dönüştürebilirsiniz. Paslanmaz çelik, sıkı hijyen koşulları için kolay temizlenebilir, steril bir seçim sağladığı için çoğunlukla drenaj parçalarında veya bileşenlerinde kullanılır. Paslanmaz çelik malzeme kullanmanın estetik görünüm, korozyon direnci, üretim kolaylığı, yangın ve ısı direnci ve hjijyenik, ağırlık ve darbe direnci gibi sağladığı birçok fayda ile gelen; bütün ihtiyaçlara göre çözüm sunan geniş ve kişiselleştirilebilir bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

HPM Yer giderleri ve kanalları kanıtlanmış kalitedir. Tamamı AISI 304-316 kalite paslanmaz çelikten imalat edilen ve tesisin zeminindeki atık suyu ve pislikleri alt yapıdaki kanalizasyon sistemlerine bağlayarak atık suyun tahliye edilmesini sağlayan paslanmaz çelik yer gideri ürünlerimizi deneyimli ve uzman kadromuz ile müşterilerimiz için İstanbul Kurtköy’de bulunan son teknoloji ürünlerine sahip tesisimizde üretmekte ve sunmaktayız.