Paslanmaz Çelik Dolaplar Ne İşe Yarar?

Paslanmaz Çelik Dolaplar Ne İşe Yarar?

Dolaplar bütün çalışma alanlarında ve yaşam alanlarında kendilerine yer bulan ürünlerdir. Farklı materyallerden yapılan dolaplar arasında kullanım alanına, bütçeye, zevke ve ihtiyaca göre tercih yapılabilmektedir. Seçeneklerin çok olması herkese uygun bir dolabın mutlaka bulunabilmesini sağlamaktadır. Özellikle de paslanmaz çelik dolaplar daima en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Peki, paslanmaz çelik dolaplar ne işe yarar?

Paslanmaz çelik dolap, paslanmaz çelik malzemeden yapılan, dört tarafı kapalı, çoğunlukla içinde rafları olan depolama alanlarıdır. Bu nedenle paslanmaz çelik dolaplar ilk başta depolamaya yararlar. Depolayabileceklerinizin ise haddi hesabı yoktur. Özellikle de hijyen ve oksitlenmeye karşı koruma sağlayan ortamlar için en ideal seçenek paslanmaz çelik dolaplardır.

Paslanmaz çelik dolaplar ne işe yarar sorusunun cevabı bu dolapların kullanıldığı yerlerde ortaya çıkmaktadır. Farklı tasarımlara ve detaylara sahip olan dolaplar, kasap dolabı, süt dolabı, kuruyemiş dolabı, endüstriyel mutfak dolabı, reyon dolabı, teşhir dolabı, soğuk hava dolabı, lokanta dolabı, balık dolabı, kafe dolabı vs. olarak kullanılabilmektedir.

Örneğin kasap dolabı olarak paslanmaz çelik dolaplarının içinde etler teşhir edilebilir, hijyenik biçimde tutulabilir. Yine balık dolabı olarak balıklar güvenle muhafaza edilebilir ve müşterilere sergilenebilir. Endüstriyel mutfaklar için raflı ve kapaklı olarak tasarlanarak istenen ölçülerde mutfak dolabı olarak kullanılabilir.

Pastane, fırın, ekmek dolabı gibi seçeneklerde işletmede üretilen ve satışa sunulan ürünler rahatlıkla teşhir edilebilir. Hem ürünlerin hijyenik ve sağlıklı kalması sağlanır hem de tüketicilere hoş bir sunumla takdim edilebilir.

Temizlik dolabı olarak kullanılması halinde her türlü temizlik ürünü, kimyasal malzemeler paslanmaz çelik dolabın içinde muhafaza edilebilir. Sıvı ile temasında, nemli ortamda paslanmaz özellikte olduğundan her ne için kullanılırsa kullanılsın bu dolapların hem kendisi paslanıp korozyona uğramaz hem de içindeki ürünlere herhangi bir zarar gelmez.

Paslanmaz Çelik Dolapların Kalite Farkı

Paslanmaz çelik dolaplar ne işe yarar ile birlikte en çok merak edilenlerden birisi bu dolapların gerçekten paslanıp paslanmadığıdır. Endüstriyel alanda kullanılan paslanmaz çeliğin tipi genellikle 304’tür. Bu kalitede bir paslanmaz çelik suya ve neme karşı dayanıklıdır.

Minimum 20-30 yıl paslanmadan kalabilir. Fakat bu noktada piyasada aynı renk ve görünümde farklı kalitelerde paslanmaz çeliklerin olduğunu da belirtmekte fayda var. 202 kalitedeki ürünler kısa sürede paslanmaya maruz kalacaktır. 430 kalitedeki ürünler ise paslanmaya dayanıklı iken suya uzun süre dayanıklı olmayacaktır. Bu nedenle en ideal paslanmaz çelik kalitesi 304’tür.

Paslanmaz Çelik Dolapların Kullanım Alanları

Paslanmaz çelik dolaplar ne işe yarar ve nerelerde kullanılır? Bu ürünlerin kullanım alanları çok geniş olup başlıca şuralarda tercih edilirler:

  • Endüstriyel mutfaklar,
  • Hastaneler,
  • Depolar,
  • Soğuk havalar,
  • Eczaneler.

Firmamız her alanda kullanılabilecek paslanmaz çelik dolapları en kaliteli biçimde, isteğe uygun biçimde hizmetinize sunabilmektedir.