HPM IBC Konteynerlerin Avantajları Nelerdir?

HPM IBC Konteynerlerin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde birçok firma IBC’leri depolama ve taşıma işlemlerinde kullanmaktadır. IBC konteynerler İngilizce ‘’intermediate bulk container’’ kelimelerin kısaltılmasından oluşmaktadır. Bu materyallerin esas amacı ürünlerin depolanması ve bir alandan diğer bir alana taşınmasıdır. Bunun en önemli nedeni şüphesiz dünya çapında ticaret işlemlerinde yaşanan artış olarak karşımıza çıkmaktadır. İhtiyaç ve isteklere yetişmekte zorlanan sektörler, yeni arayışlar ışığında daha kolay taşıma yöntemleri bulmaya gayret etmektedir. Bu doğrultuda firmalar daha kolay depolama ve daha kolay taşıma yapabilecekleri materyaller kullanmaktadır. HPM IBC konteynerlerinin avantajları nelerdir sorusuna eşsiz cevaplar vermektedir. IBC’ler sıvı ve katı maddelerin üst üste çok daha kolay istiflenmesini sağlamakta ve farklı alanlara pratik bir taşıma imkânı sunmaktadır. Genel olarak hammadde üretimi ve ticaretle ilgilenen firmalar tarafından kullanılan IBC’ler, son yıllarda oldukça revaçtadır. IBC tankları yüksek hacim kapasitesi sayesinde yer maliyeti avantajı sunmaktadır. HBM IBC konteynerlerin avantajları nelerdir konusunu sizler için derledik;

 • HPM IBC 1.000 litre kapasitesi ile özel bir taşıma ve depolama hizmeti sunar.
 • Çelik kafes yapıları ile HPM IBC tanklar çok sağlamdır.
 • HPM IBC Konteynerlerin avantajları nelerdir sorusuna verilebilecek en iyi cevaplardan biride doğa dostu olmasıdır. Geri dönüştürülebilir yapıları sayesinde çevre zararlarını minimize etmektedir.
 • HPM IBC konteynerler içindeki materyallerin özel tasarımları sayesinde taşınan madde ile hiçbir etkileşime girmemektedir. Bu özelliği ile taşınan kimyasal maddelerin kalitesi bozulmaz ve güvenle korunmuş olur.
 • HPM IBC tankları sayesinde doldur – boşalt işlemlerini kolaylıkla yapabilir ve hızlı bir işlem süresi elde edebilirsiniz.

Kaliteli IBC Konteyner Seçenekleri

1997 yılından günümüze kadar hizmet veren firmamız değerli müşterilerinden aldığı olumlu referanslar ile kısa sürede büyümüş ve Türkiye’nin önde gelen endüstri firmalarının arasına girmiştir. Sektörde dinamizm ve yenilikçi yaklaşımları ile müşterilerine güven veren firmamız HPM, gıda, kozmetik, ilaç, kimya gibi sektörler başta olmak üzere birçok alanda kullanılması için taşıma ve depolama modülleri üretmektedir. Uluslararası yeterliliğe sahip firmamız %100 hijyen standartlarına uygun, çeşitli ebat ve hacimlerde paslanmaz çelik malzemelerden üretim gerçekleştirmektedir.

 • Dayanıklı taşıma hizmeti
 • Ağır tonajlı yüklerin taşınması
 • Uzak mesafelere taşıma hizmeti
 • Güvenli ve sağlıklı taşımacılık hizmeti
 • Uygun maliyetli taşıma hizmeti.

HPM IBC Tank Çeşitleri

 • Tahta paletli IBC tanklar; katı ve sıvı maddelerin taşınmasını sağlayan tahta paletli IBC tanklar, 1.000 litre sıvı madde, 65 kg katı madde alabilecek şekilde tasarlanmıştır. Asidik ve bazik kimyasallarla etkileşime geçmeyecek şekilde tasarlanmış olan bu taşıyıcılar oldukça uzun ömürlü bir yapıdadır. Paslanmaz yapıda üretilen paletli IBC tanklar, kolay yüklenmekte ve yüksek güvenlik standartlarına uymaktadır.
 • Metal paletli IBC tankı; Her çeşit hammaddenin kolaylıkla taşınmasına imkân veren metal paletli IBC tanklar, oldukça sağlam materyallerden üretildikleri için çok güvenlidirler. 1.000 litre sıvı ve 58 kilogram katı ürünün taşınabildiği tank, çelik kafese sahiptir.
 • Plastik paletli IBC tank; Kolay yükleme ve boşaltma imkânı sunan plastik paletli IBC tanklar, malzemelerin içeriği için büyük bir avantaj sunmaktadır. HPM IBC konteynerlerin avantajları nelerdir sorusuna verilebilecek en iyi cevaplardan biride depolama ve saklama avantajlarıdır. Plastik paletli IBC tank maliyetlerin düşürülmesi açısından güvenli bir yatırım aracı olarak düşünülmelidir.